WhatsApp
  • 05320613511

05320613511

Hizmet Detayı

Türk Hamamı

Hamam mutluluk hormonunu tetikler.
Hamamın sıcaklığı vücuttaki seratonin ve endorfin adı verilen mutluluk hormonlarını etkiler . Mutluluk hormonlarının salgılanmasıyla birlikte beden dinlenir ve zihin tüm gün açık olur. Böylelikle kendinizi mutlu hissedersiniz.

Ölü derilerden kurtulun.
Hamamın en önemli faydalarından biri de ölü deriyi vücuttan atarak vücudun yenilenmesini ve derinizin nefes almasını sağlar.

Hamam bağışıklık sistemini güçlendirir.
Hamamlar soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıklara karşı birebir şifa olarak biliniyor. Bilinen bir diğer faydası da sıcaklığın etkisiyle kan içerisinde bulunan hücrelerin artmasına yardımcı olur ve mikroplara karşı direnci artırır.

Hamam sıcağı eklemlere ve adalelere iyi geliyor.
Hamam sıcağı eklemlerinizi ve kaslarınızı gevşeterek rahatlatır. Bu sayede kas ağrılarınızı tedavi eder.

Sinüs tıkanıklığına karşı hamam en iyi çözüm.
Özellikle mevsim değişiklik dönemlerinde soğuk havanın etkisiyle sinüs tıkanıklığı en çok görülen rahatsızlıklardan biridir. Hamamın içerisinde bulunan sıcak hava solunduğunda ilk olarak sinüsleri açar ve rahat nefes alımını sağlar.

Vücudun nefes almaması stresi tetikler.
Yapılan araştırmalara göre stresin en büyük tetikleyicilerinden bir tanesi de vücudun nefes alamamasıdır. Hamam vücuttaki gözenekleri ölü derilerden kurtararak vücudun nefes almasını bu sayede stresi de vücuttan uzak tutar ve rahatlayarak hafiflemesini sağlar.

Hamam yağ yakımını hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

Türk Hamamı